RU

Охолодження туманом. Системи охолодження туманом

ГоловнаНапрямкиСистеми туманоутворення → Охолодження туманом

Набирає популярності такий метод охолодження навколишнього середовища, як охолодження туманом. І це не даремно, охолодження туманом - це економічний і екологічно чистий варіант зниження температури. Як охолоджувати відкриті території? Це дуже актуальне питання не тільки для власників заміських будинків і літніх кафе, але і для різних заводів і підприємств. Відразу нагадаємо, що цей метод охолодження абсолютно безпечний і екологічно чистий. Оскільки в системі застосовується звичайна вода, а випаровування не дає ефекту зволоження, то насправді, Ви відчуваєте тільки приємну прохолоду.

Давайте розглянемо систему охолодження туманом докладніше.

З чого складається система охолодження туманом

Система складається з наступних компонентів:

Насос для охлаждения туманом

1. Насос високого тиску, який здатний нагнітати тиск в системі туману від 70 до 100 Bar. Це основа системи, оскільки це єдина механічна частина системи, то насос повинен бути хорошої якості, тому що його вихід з ладу унеможливить використання всієї системи.

Трубки для системы охлаждения туманом

2. Трубки, по яким рухається вода в системі. Вони бувають металеві або нейлонові. З'єднуються ці трубки між собою за допомогою спеціальних самозатягуючихся фітингів. Такий метод монтажу магістральних ліній дуже практичний і дозволяє змонтувати систему охолодження туманом, практично на будь-якому об'єкті.

Форсунки для системы охлаждения туманом

3. Форсунки. Високоточні розпилювачі туману. Саме через них вода набуває газоподібний стан. Вони дозволяють системі видавати дрібнодисперсний (від 3 до 7 мікрон) водяний туман, який і охолоджує навколишнє повітря.

Більш докладно про обладнання для систем туману читайте у відповідному розділі.

Далі розглянемо принцип роботи всієї системи.

Як працює система охолодження туманом

Насос подає воду по трубах до форсунок і ті, в свою чергу, розпилюють туман над або поруч з охолоджуваним об'єктом. В основі системи охолодження туманом лежить процес випаровування рідини. Подрібнена вода, потрапляючи в атмосферу, дає ефект миттєвого випаровування, таки чином відбираючи температуру у довкілля. При цьому варто відзначити, що не відчувається вологість. Тобто система просто охолоджує повітря. Якщо ж (у випадку зі зрошенням), Вам потрібно зволожити простір в приміщенні або на відкритому майданчику, то застосовуються форсунки з більшим діаметром розпилення.

Наскільки можна охолодити простір такою системою

Все залежить від температури навколо охолоджуваного об'єкта і від вологості повітря. Якщо сухо і жарко, то система здатна охолодити повітря на 15 градусів, якщо ж навколишнє середовище має підвищену вологість і відносну прохолоду, то застосування систем туману дасть незначний результат. Пам'ятайте, принцип роботи системи - випаровування і відбір тепла. Тобто, якщо випаровуватися нікуди, а відбирати тепло ніде, то система покаже мінімальний результат. Це як ранковий туман. На прогрітій місцевості він несе прохолоду, а біля річки майже не відчутний. Тому, перед установкою систем туманоутворення, ми завжди детально аналізуємо об'єкт і при проектуванні враховуємо його особливості. Про успішне і ефективне застосування систем охолодження туманом читайте далі.

Де можна застосувати такий метод охолодження

Застосування охолодження туманом можливо практично скрізь. Давайте розглянемо традиційні варіанти застосування системи.

Охолодження туманом відкритих майданчиків, веранд, терас, альтанок.

Охлаждение туманом открытых площадок

Найпопулярніше застосування системи туману. Оскільки охолодити простір у відкритому кафе або альтанці системами кондиціонування дорого і малоефективно, то охолодження туманом завоювало величезну популярність. Більш того можна охолоджувати величезні площі і стадіони (у Японії така система була реалізована і показала прекрасні результати на футбольному стадіоні). Якщо Ви власник кафе з літнім майданчиком, або хочете створити приємну прохолоду на терасі, то ця система для Вас.

Охолодження зовнішніх блоків систем кондиціювання

Охлаждение туманом систем кондиционирования

На підприємствах і в приміщеннях часто використовуються системи кондиціонування. Принцип їх роботи зрозумілий всім - вони беруть з вулиці тепле повітря, який, проходячи через систему, охолоджується і подається в приміщення. Якщо на вулиці 38 градусів тепла, а система повинна охолоджувати приміщення до 23 градусів, то виходить, що системі потрібно охолодити повітря на 15 градусів. Але якщо перед кондиціонером встановити систему попереднього охолодження (в нашому випадку, це система туману), то повітря, який буде всмоктувати кондиціонер буде вже не 38 градусів, а, припустимо 30. Значить кондиціонеру потрібно буде охолодити повітря не на 15 градусів, а на 7, а значить буде витрачено в 2 рази менше електроенергії, що веде до економії коштів. І прикладів такого використання систем охолодження туманом дуже багато. 

Мікроклімат вітрин, прилавків, сховищ

Охлаждение туманом витрин, прилавков и хранилищ

Риба, овочі та інші продукти, які швидко псуються, в літній період дуже важко зберігати. Всі ми прекрасно розуміємо, що в спеку продукти можуть дуже швидко втратити товарний вигляд. Особливо якщо справа стосується вітрин - адже товар повинен бути на видноті і покупець повинен мати до нього доступ. І тут нам теж допоможе система туману. Систему можна акуратно і непомітно встановити вздовж вітрини і в прохолодному серпанку товар буде виглядати ще смачніше. Це стосується і складів, сховищ, сортувальних пунктів та інших місць, де потрібно створити певний клімат для зберігання продуктів.

Охолодження ферм великої рогатої худоби, свинарство, птахофабрики

Охлаждение туманом ферм

У тваринницькій галузі дуже важливо, щоб тварини і птиця були здорові і росли в сприятливому кліматі. Від цього залежить не тільки якість м'яса, яєць та іншої продукції даної галузі, а й поголів'я. Тварини, перебуваючи в несприятливих умовах (втім, як і люди) відчувають себе погано. Від цього вони втрачають вагу, зменшуються надої і т.д. Системи охолодження туманом стали виходом для подібних підприємств, адже система не тільки знижує температуру, але і усуває запахи, і сприяє пилоподавленню. Та й вартість туманоутворюючих систем значно нижче, ніж стандартні системи кондиціонування.

Говорити про застосування систем охолодження туманом можна нескінченно. Їх використання можливе практично у всіх галузях і сферах діяльності людини. Ці системи показали прекрасні результати як по ефективності, так і по енергоспоживанню. 

У мене залишилися запитання про систему охолодження туманом

Просто завітайте до нас, у компанію УКРСПЕЦЗБУТ або телефонуйте нашим консультантам (контакти внизу сторінки) і ми відповімо на всі Ваші запитання. Ми працюємо в цьому напрямку вже понад 17 років. Наші фахівці проведуть детальний аналіз Вашого об'єкта, зроблять всі необхідні розрахунки і кошториси, спроектують систему, поставлять обладнання і налаштують всі параметри. Ви отримаєте вже готову, робочу та ефективну систему охолодження туманом. Також подивіться фотографії та відеоролики готових об’єктів - вони більш наочно покажуть роботу системи туманоутворення і її застосування.

Купити системи туманоутворення високого тискуКонтактна інформація

Телефонуйте нам


Пишіть нам

 

Залишити заявку

Приїжджайте до нас

Україна,
м. Київ, вул. Садова, 9А
м. Дніпро, вул. Байкальська 47

Ми зробимо поставку обладнання та монтаж систем в найкоротші терміни і за оптимальною ціною. У нас Ви можете купити:

 

Компанія УКРСПЕЦЗБУТ - Ваш надійний партнер!